1. Jaki wybrać ?
Praktycznie każdy odpowiednio przygotowany (wypolerowany i zaimpregnowany) kamień może zostać wykorzystany w łazience.
Jeżeli mamy małą łazienkę i zależy nam na jej optycznym powiększeniu nadadzą się jasne odcienie np. marmuru. Natomiast jeżeli zależy nam na bardziej mrocznym klimacie to granity i łupki sprawdzą się idealnie.
2. Najpopularniejsze kamienie w łazienkach:
• Marmur – bogaty wybór kolorów, nada się do każdego wnętrza,
• Granit – bardzo wytrzymały, prawie nie wymaga pielęgnacji,
• Onyks – nieregularna kolorystyka,
• Trawertyn – przez swoją porowatość jest podatny na zawilgocenia więc nie do końca nadaje się na podłogę.

Źródło : https://viverto.pl
3. Zalety i wady
Najważniejszą zaletą kamienia naturalnego jest jego uniwersalność. Jest on trwał, niepowtarzalny oraz naturalny. Odpowiednio dobrany kamień wzbogaci każdą łazienkę bez względu na styl w jakim jest ona wykonana.
Wadą może jednak okazać się cena jego zakupu oraz montażu. Warto zwrócić uwagę na odpowiednie zaimpregnowanie kamienia, ponieważ w przeciwnym razie może on ulec zabrudzeniom niemożliwym do usunięcia.
4. Pielęgnacja
Na co dzień, aby utrzymać ich piękny wygląd należy oczyszczać je jedynie samą wodą. Należy pamiętać, że do każdego rodzaju kamienia potrzeba różnych detergentów, powinniśmy zacząć je używać w przypadku trudnych do usunięcia plam. Eliminujemy tym samym ryzyko przypadkowego uszkodzenia kamienia środkami nieprzystosowanymi do takiego podłoża.
Impregnację należy przeprowadzić zaraz po ułożeniu kamienia i powtarzać ją co około 2 lata. Podkreśli ona blask i wygląd kamienia oraz zmniejszy jego porowatość.

Źródło: https://www.ecooutdoor.com.au/